Wolmal- produkcja urządzeń do lakierowania proszkowego, usługi lakierowania proszkowego
Kontakt telefoniczny Wolmal
Facebook Wolmal
  1. pl
  2. en
Wolmal- firma produkująca urządzenia do lakierni proszkowych, usługi malowania proszkowego

Koszty operacyjne- malowanie proszkowe

 

Chociaż koszty sprzętu potrzebnego do lakierowania proszkowego mogą być podobne do kosztów systemów malowania na mokro, oszczędności osiągnięte w zakresie energii, pracy, produkcji i spełnienia norm sprawiają, że rzeczywisty koszt malowania proszkowego jest niższy niż

w przypadku wykańczania powierzchni na mokro.

Dodatkowe oszczędności mogą wynikać z łatwiejszego szkolenia operatorów, preferencji pracowników pracy z suchym proszkiem zamiast

z farbami ciekłymi, mniejszymi problemami z czyszczeniem i utrzymaniem porządku.

 

Korzyści ekologiczne malowania proszkowego

 

Większość farb do malowania proszkowego nie jest klasyfikowana jako środek niebezpieczny. Ponieważ proszek składa się w stu procentach

z materiału stałego, podczas procesu lakierowania proszkowego do atmosfery nie wydzielają się żadne opary rozpuszczalników. Poprawia to bezpieczeństwo w środowisku pracy. Funkcja odzysku proszku w procesie lakierowania proszkowego minimalizuje również wytwarzanie odpadów, tym samym zmniejsza potencjalne szkody dla środowiska, a także koszty usuwania odpadów.  

 

Korzyści jakościowe malowania proszkowego

 

Farby proszkowe dostarczane do lakierni proszkowych są gotowe do natychmiastowego użycia, bez dodatkowego wstępnego przygotowywania, np. poprzez dodawanie rozpuszczalników w przypadku malowania ciekłego. Brak dodatkowego mieszania w przypadku proszku oznacza mniejsze zróżnicowanie procesu i lepszą kontrolę nad jakością wykończenia.

Główną zaletą jakościową elementów malowanych proszkowo  jest możliwość uzyskania optymalnej grubości powłoki. A połączenie odpowiedniej obróbki wstępnej metalu i właściwości powłoki proszkowej zapewnia wyjątkową odporność na korozję.

 

 

Na co zwrócić uwagę przy otwieraniu lakierni proszkowej? 

 

Przede wszystkim warto zainwestować w wysokiej jakości sprzęt lakierniczy, który zapewni precyzyjne i efektywne wykonywanie usług. 

Firma Wolmal oferuje szeroki zakres urządzeń do wyposażenia lakierni proszkowej. Zapoznaj się z ofertą i skontaktuj się z nami. Pomożemy zaprojektować Twoją lakiernię.

Należy również zadbać o odpowiednie szkolenie pracowników, aby mieli niezbędną wiedzę i umiejętności do obsługi urządzeń.

Warto również zastanowić się nad lokalizacją lakierni, aby była łatwo dostępna dla klientów i miała odpowiednie warunki do pracy.

Dobrym pomysłem może być również zainwestowanie w marketing, aby promować swoje usługi i pozyskać nowych klientów.

 

Jeśli nadal masz wątpliwości, możesz skorzystać z usług lakierni proszkowej, która już działa na rynku i ma doświadczenie w branży. Nawiązujemy współpracę z klientami indywidualnymi jak i dużymi firmami. 

 

 

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

 

 

 

W większości przypadków przejście na lakierowanie proszkowe zapewnia znaczne oszczędności, zapewniając szybki i atrakcyjny zwrot inwestycji. Kluczowe korzyści ekonomiczne , w porównaniu

z tradycyjnym zastosowaniem natryskiwania ciekłej farby, to oszczędność materiału, niższe koszty operacyjne i obniżone koszty przestrzegania zasad ochrony środowiska.

 

Korzyści ekonomiczne malowania proszkowego

 

Koszty materiałów- malowanie proszkowe

 

Proces malowania proszkowego polega na elektrostatycznym nanoszeniu farby proszkowej na powierzchnie metalu. W większości systemów malowania proszkowego nadmiar proszku, który omija malowane elementy może być wychwytywany, przesiewany i ponownie wykorzystywany. Ta funkcja odzyskiwania może zapewnić  wykorzystanie materiału przekraczające 95% w porównaniu do znacznie niższych wartości procentowych w przypadku malowania natryskowego ciekłego.

 

Malowanie proszkowe to proces ekologiczny i ekonomiczny zapewniający jakościowe wykończenie powierzchni.
25 czerwca 2024

Ekologicznie, ekonomicznie i jakościowo- dlaczego wybrać malowanie proszkowe?

Zalety malowania proszkowego

 

Malowanie proszkowe to idealne rozwiązanie dla producentów, którzy szukają trwałego i atrakcyjnego wykończenia swoich produktów. Proces ten pozwala na precyzyjne nakładanie farby na powierzchnię, co gwarantuje równomierne i estetyczne pokrycie. Ponadto powłoka proszkowa jest bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne i korozję, co sprawia, że produkty są bardziej wytrzymałe. Dodatkowo, lakierowanie proszkowe jest bardziej ekologiczne, ponieważ w procesie tym nie używa się rozpuszczalników ani innych szkodliwych substancji chemicznych. Dzięki temu, producenci mogą spełniać rygorystyczne normy dotyczące ochrony środowiska, co jest coraz ważniejsze w dzisiejszych czasach.

Warto zatem rozważyć malowanie proszkowe jako sposób na poprawę jakości i trwałości produktów, jednocześnie dbając o środowisko i obniżając koszty produkcji.

Malowanie proszkowe to jedna z najlepszych opcji powlekania powierzchni metalowych, zapewniająca doskonale wyglądające i trwałe wykończenie, które jest nie tylko estetyczne, ale i opłacalne. Proces lakierowania proszkowego pozwala na maksymalizację produkcji, obniżenie jej kosztów, poprawę wydajności i zapewnienie zgodności z przepisami ochrony środowiska.

Facebook Wolmal
Linkedin Wolmal
Lokalizacja firmy Wolmal, Pątnów 36

Pątnów 36, 98-335 PĄTNÓW

Godziny otwarcia firmy Wolmal

Godziny otwarcia: 7.00-15.00

PRODUKCJA - ZAKUP URZĄDZEŃ

Kontakt Wolmal- produkcja urządzeń do lakierni proszkowych

+48 508 255 411

E-mail Wolmal- produkcja urządzeń do lakierni proszkowych

wolmal@wp.pl

LAKIERNIA PROSZKOWA - USŁUGI

Kontakt telefoniczny Wolmal, lakiernia proszkowa usługi

+48 690 255 412

E-mail Wolmal- lakiernia proszkowa usługi

malarnia-wolmal@wp.pl

SERWIS URZĄDZEŃ

Kontakt Wolmal- serwis

+48 797 255 811

E-mail Wolmal- serwis

wolmal@poczta.fm

Skontaktuj się z nami!

Wolmal- lakierowanie proszkowe